Погода
Футбол Прем`єр Ліга
Останні коментарі
;
Популярні новини
  Онлайн телебачення
  Опитування
  Найкращий район Львова
  Галицький район
  Залізничний район
  Личаківський
  Сихівський
  Франківський
  Шевченківський

  VIP ОГОЛОШЕННЯ
  File engine/board/blocks/vip.php not found.
  LVIV24.NET » Новини » Новини України » Проти екс-судді, який звільнив Тимошенко у 2001 році, порушили справу
  -1

  Проти екс-судді, який звільнив Тимошенко у 2001 році, порушили справу

  • 20-10-2011, 18:10
  • 488
  • 0
  • Новини України
  Проти екс-судді, який звільнив Тимошенко у 2001 році, порушили справу
  Прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти екс-голови Печерського райсуду Києва Миколи Замковенка, який у 2001 році звільнив з-під варти Юлію Тимошенко.

  Як стало відомо Делу, кримінальну справу проти Замковенка порушено в зв'язку з тим, що він, "будучи посадовою особою, постійно здійснюючи функції судової влади - правосуддя, в період з 1996-го по 2001 рік вчинив службові злочини і злочини проти правосуддя, пов'язані з використанням службового становища ".

  Згідно з матеріалами слідства, Замковенко обвинувачується в тому, що протягом зазначеного періоду не забезпечив повне, всебічне та об'єктивне розгляд судових справ з дотриманням встановлених законом термінів і допустив службову недбалість, зловживання владою і службовим становищем, а також службове підроблення.

  "Приховуючи факти зловживання владою та службової недбалості, переслідуючи при цьому мету утриматися на посаді судді та голови Печерського районного суду Києва, Замковенко реалізував свої кар’єристські мотиви, спрямовані на отримання державних нагород та відзнак", - йдеться в матеріалах досудового слідства.

  У перелік злочинів, які інкримінуються екс-голові Печерського суду, входять понад 10 незаконних рішень суду. У більшості випадків претензії прокурорів відносяться до законності вироків, які були винесені Миколою Замковенком у 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 роках.

  При цьому в справі немає претензій до судді, пов'язаних з його рішенням про звільнення екс-віце-прем'єра Юлії Тимошенко, яка в 2001 році була взята під варту в зв'язку з порушенням низки кримінальних справ за обвинуваченням у дачі хабара екс-прем'єру Павлу Лазаренку, контрабанді російського газу, підробці й ухилянні від сплати податків в особливо великому розмірі в роки її керівництва корпорацією ЄЕСУ.

  У той же час серед рішень, які стали підставою для кримінального провадження проти колишнього судді, є, наприклад, постанова Печерського суду Києва від 1999 року про порушення кримінальної справи проти голови правління АКБ Укрсоцбанк.

  Досудове слідство у справі проти Замковенка вже завершене.

  27 травня Апеляційний суд Київської області, який виступив першою судовою інстанцією з розгляду кримінальної справи, відправив її на додаткове розслідування в прокуратуру Києва.

  Правоохоронний орган оскаржив це рішення, а Вищий спеціалізований суд з розгляду кримінальних і цивільних справ 29 вересня скасував рішення апеляції і направив матеріали до Апеляційного суду Києва для вирішення питання про підсудність цієї справи.

  У 2004 році Апеляційний суд Києва засудив Замковенка до 2 років позбавлення волі з річним випробувальним терміном - за статтею 366 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень) і за статтею 367 (халатність).
  Ім`я:*
  E-Mail:*
  Введіть два слова, показаних на картинці: *
  торрент