Dijital Marketing (Dijital Pazarlama) nedir?

Dijital Marketing Nedir

Dijital Marketing Nedir

Dijital Marketing (Dijital Pazarlama) nedir?

Hükümdar Bilişim ile Dijital marketing nedir (diğer adıyla dijital pazarlama) sosyal medya, internet ve mobil üzerinden potansiyel müşterileri ve kullanıcıları hedef alarak bir çok markanın uyguladığı bir pazarlama tekniğidir. Bir çok tekniği ve çeşitleri bulunan E-ticaret Dijital marketing, internet ile birlikte pazarlamanın bir parçası olmaya başladı. Günümüzde çoğu firma ve kullanıcı tarafından sıkça kullanılan bu pazarlama tekniği kendi içerisinde farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Dijital marketing piyasadaki bütün sektörlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz çok etkili bir pazarlama tekniğidir. Markaların gelişmesi, büyümesi, satışlarını arttırmak istemesi ve tanınmalarının sağlanması için dijital marketing ve dijital pazarlama teknikleri kullanılmaktadır.

En önemli dijital marketing tekniklerini inceleyelim;

* Sosyal Medya Pazarlaması : Elinizde bir ürününüz var veya bir markaya sahipsiniz, peki bunu kullanıcıya ve potansiyel müşteriye nasıl ulaştırabilirsiniz? Tabii ki en basit ve popüler olan sosyal medya üzerinden bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Günümüzde insanlar artık ihtiyaçlarını sosyal mecralar üzerinden belirlemekte ve satın alırken de sosyal medyada ve internet üzerinde araştırma yapmaktadır. Bu nedenle sizin hedef kitlenize en uygun sosyal medya uygulamalarını belirlemeniz gerekir ve o alanda ilerleme kaydetmeniz size fayda sağlayacaktır. Genel olarak firmaların tercih ettiği Pay-Per-Click Google Adwords’tür.

*Seo Çalışması: SEO Nasıl yapılır; Arama motoru optimizasyonu yani SEO, internet sitelerinin arama motorlarında daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlar ve daha çok kullanıcıya erişilmesini hedefleyen bir çalışmadır. Web sitesinin konusuna göre belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site üzerinde düzenlemeler yaparak arama motorlarına uygun kriterler oluşturmaktır. Sadece site içerisinde değil dışarıdan site üzerine yapılacak çalışmalar da sitenin aramalarda daha kolay bulunmasını sağlayacaktır.

*Arama Motoru Pazarlaması (Sem): Arama motoru pazarlaması yani sem olarak kısaltılan Dijital marketing tekniği, arama motorları üzerinde yapılan reklam çalışmalarıdır. Sizin belirlediğiniz bütçeler üzerinden arama motorlarında kendi hedef kitlenize ulaşmak için anahtar kelimeleriniz ile reklam verebilirsiniz. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ve müşteriye ulaşım sağlamanız mümkündür.

* Mobil Pazarlama : Mobil Marketing tekniği yani mobil pazarlama, günümüzde dijital marketing tekniği olarak popülaritesi en çok artmakta olan bir yöntemdir. Günümüzde mobil kullanıcı sayısının hızla artması ve bu alanda ortaya konulan uygulamalar büyük bir pazar oluşturmaktadır. İnternete en çok ulaşım sağlanılan yerlerden biri olan mobil telefonlarda yapacağınız pazarlama ve reklam çalışmaları sizi kullanıcılara ve müşterilere daha hızlı bir şekilde ulaştıracaktır.
Bu ve bunun gibi daha fazla dijital marketing tekniklerinden yararlanmak veya detaylı bilgi almak için hukumdar.com.tr sitesini ziyaret edebilir ve danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Dijital Marketing Nedir
Dijital Marketing Nedir