Kavrulmuş Patates Tarifi

Kavrulmuş Patates Tarifi

Kavrulmuş Patates Tarifi

Kavrulmuş Patates Tarifi

Patatesleri masaya getirdim ve kızımın gözleri hemen aydınlandı. Tabağına bir demet kaşıkladı, sıcak borular olmasına rağmen onları yırttı, iyi ilan etti ve daha fazlasını istedi. Kocam ve ben kabul etti: Kesinlikle gevrek tuz ile terbiyeli kremsi, ihale iç, gevrek. Neredeyse kızartılmış tadı vardı.

Bununla birlikte, biraz yağlı olduklarını hissettim. Yarım bardak yağ, tek bir fırın tepsisi için çok fazladır ve kavurulduktan sonra bile üzerinde bazı küçük yağ havuzları vardı. Ayrıca bitkisel yağın çok fazla aroma vermediğini ve bunun yerine zeytinyağı veya daha lezzetli bir yağ tercih edeceğini hissettim.

Bu patateslerin lezzetli olduğunu inkar etmek yok, ama onları yaparken biriktirdiğim yemeklerin dağını düşünmeye devam ettim: iki fırın tepsisi, bir bıçak, bir sebze soyucu, bir kesme tahtası, kapaklı bir tencere, tel ızgara, kevgir, patatesleri hareket ettirmek için bir tezgah kazıyıcı ve maşa. Dürüst olmak gerekirse ben sonunda bulaşık yıkama yarısı miktarıyla Kitchn kazasında patates tarifi ile benzer sonuçlar almış olabilir hissettim . Yine de, çoğu Ina tarifinde olduğu gibi, bu tarif de tam olarak vaat ettiklerini sunar.

1. Patatesleri 2 litre suda kaynatın. 3 litre su kullandım, ancak bunun yerine patatesleri baharatlamak için daha yüksek bir tuz konsantrasyonu elde etmek için 2 litre öneriyorum.

2. Zeytinyağı kullanın. Bitkisel yağ yerine, bitmiş patateslerde daha fazla lezzet için zeytinyağı veya başka bir lezzetli yağ kullanın. Tarif 1/2 bardak yağ çağırırken, 1/3 bardak yeterli olabilir.

3. Patatesleri aktarmak için bir tezgah sıyırıcı kullanın. Patatesleri fırın tepsisinde sıcak yağa aktarmanız gerektiğinden, tarif büyük bir metal spatula kullanılmasını önerir. Raftan çok sayıda patates toplamak için mükemmel bir metal tezgah kazıyıcı buldum ve bunları kazıyıcıdan yağa yavaşça itmek ve etrafa atmak kolaydı.

4. Patatesleri çevirmeyi bekleyin. Tarif patatesleri ne zaman çevireceğiniz konusunda net değil, bu yüzden dipleri maşa ile çevirmeden önce kahverengi olana kadar beklemenizi tavsiye ederim. Onları 30 ve 45 dakika kavurma süresine çevirdim.

5. Kavrulmuş patatesleri fırın tepsisine baharatlayın. Tarif, kavrulmuş patatesleri bitirme tuzu serpmeden önce bir servis tabağına aktarmayı gerektirir, ancak yığılmış oldukları için düzensiz bir baharat alırsınız. Hala fırın tepsisindeyken patateslerin üzerine 2 çay kaşığı serpilmesini öneriyorum.

Kavrulmuş Patates Tarifi
Kavrulmuş Patates Tarifi