Kurumsal Web Sitesi Kurma Nasıl Gerçekleşir

Kurumsal Web Tasarım Kurma

Kurumsal Web Tasarım Kurma

Kurumsal Web Sitesi Kurma Nasıl Gerçekleşir

İnternetin her geçen gün daha da popüler hale gelmesi, firmaların ve işletmelerin de internete taşınmasını da zorunlu bir hale getirmiştir. Şirketlerin ve işletmelerin açacakları internet sitelerinin, kişisel veya e-ticaret sitelerinden farklı olması gerekmektedir. Çünkü bu siteler, şirketlerin ve işletmelerin internet üzerindeki kimlikleri olacaktır. Bu sebeple de, iyi bir web tasarımcı ihtiyacı olacaktır. Kurumsal web sitesi kurma işlemlerinde, en büyük yardımcınız  www.web-tasarimci.com ismiyle hizmet veren web tasarım şirketi olacaktır.

Günümüz teknoloji çağında, kişiler bir firmayı ilk önce internet üzerinden aramaktadır. Bundan dolayı da, kurumsal olarak kuracağınız web siteniz müşterilerinizin size, sizin de onların ulaşmasını sağlayacak bir kanal olacaktır. Bu sebeple, kurumsal bir kimlik taşıyan web sitesi kurma oldukça önemlidir.

Kurumsal Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal bir internet sitesi kurma işlemleri için belli başlı cevaplar olmasına rağmen, sitenin nasıl görüneceği konusunda herhangi bir kesin cevap verilmesi mümkün olmamaktadır. Çünkü her kurumsal şirketin farklı alanlarda hizmet verdiği bir gerçektir. Bundan dolayı, şirketinize uygun olarak bölüm tespiti yapılmalıdır. Şirketinizin boyutu, müşteri kitlesi ve bulunduğu sektör farklılık gösterecektir. Ancak web sitesi tasarımı yaptıracak tüm kurumsal şirketlerin açacakları sitede bulunması gereken belli başlı özelliklerde bulunmaktadır. Bu özellikler şunlardır:

  • Öncelikle sitenizde kullanacağınız renkler, firmanızın kurumsal kimliğini yansıtmalıdır.
  • Siteniz için alacağınız alan adı, ya sektörünüzle ya da şirketinizin adıyla ilgili olmalıdır ve şirketinizi iyi bir şekilde yansıtmalıdır.
  • Şirketinizin sektör içerisinde kimliğinizi taşıyan logosu, web tasarımı işlemleri sırasında iyi bir şekilde internet ortamına aktarılmalıdır.
  • Açacağınız kurumsal web sitesi özgün ve kapsamlı bir içeriğe sahip olmalıdır. Ancak aynı zamanda, karmaşık ve kafa karıştırıcı özellikte de olmamalıdır.
  • Sitenizi ziyaret edecek olan kişilere kolay bir ziyaret imkanı sağlamalısınız. Bu kolay ziyaret içinde, gezinme işlemleri sırasında menülerin ve bağlantıların hatasız olması gerekmektedir.
  • İster kurumsal olsun, ister farklı alanlarda, bir sitede olmazsa olmazlardan biri iletişim sayfasıdır. Bu iletişim sayfası, sayfanızı ziyaret eden kişilerin sizlere ulaşmasını sağlayacağından, önemlidir.
Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Sitesinin Kurulum Aşamaları

İster kendiniz, isterseniz de web tasarım ajansları ve web tasarım firmaları aracılığıyla oluşturacağınız web siteniz için alan adı işlemlerinden sonra, hosting seçimi yapılmalıdır. Hosting, sizlerin internet üzerinde sahip olacağınız depolama alanıdır. Bu sayede, web sitenizin barınacağı hosting seçiminizi de yapabileceksiniz. İhtiyaçlarınızı belirlediniz, alan adınızı tescillediniz ve web alanızı hosting şirketleri sayesinde aldıktan sonra artık sıra web tasarım işlemlerine gelmektedir. Belirlemiş olduğunuz bölüm tespitlerine göre, site tasarımı gerçekleştirilmelidir. Tasarım işlemlerinden sonra, artık sitenizin hosting alanınız üzerinden internet dünyasına yüklenmesi işlemine sıra gelmiştir. Yükleme işleminin ardından, sitenizin yayın hayatına başlamadan önce belli bir süre test edilmelidir. Bu test sürecinin ardından ise artık kurumsal olarak hazırlayıp, kurmuş olduğunuz web sitenizin yayın hayatına başlaması için hiçbir sorun yoktur.