Laminat Parke Nasıl Temizlenir

Laminat Parke Nasıl Temizlenir

Laminat Parke Nasıl Temizlenir

Laminat Parke Nasıl Temizlenir

Laminat parke temizliği çok önemli ve sadece nemli ve sabunlu bez ile yapılmalıdır. Laminat parke üzerinde belirli miktarda su kalması önlenmelidir. Laminat parke ürünü zemin çok sulu paspas ile temizlenmemelidir.

Laminat parke ürününde zor çıkan kir ve lekeleri; adi çamaşır suyu, asitli ürünler, tuz ruhu, sentetik, selülozik tiner gibi ürünlerle kesinlikle temizlemeyiniz.

Laminat parke ürününü balmumu, cila ve ovucu maddelerle temizlemeyiniz. Laminat parke ürününde doğal olmayan deterjan ve metal parçalı temizlik bezleri kullanılmamalıdır.

Laminat parke ürününü silerken mikro elyaflı bez kullanılmamalıdır. Büyük marketlerde satılan; laminat parke ürünü için geliştirilmiş deterjanlar ile temizlik yapılabilir. (Kalitesine inandığınız, marka olmayı başarmış ürünleri satın almalısınız.)

Laminat parke ürünü yoğun ve ağır kullanım alanlarında; üzerine yük ve eşya koyarken koruyucu malzeme serilmesi gerekir. Laminat parke üzerindeki koltuk, kanepe, sandalye ve masa ayaklarına uygun keçe yapıştırılmalıdır. (Çizilmeyi önlemek için eşyalarımızın gereken yerlerine yumuşak malzeme kullanılmalıdır.)

Laminat parke ürünü üzerinde ağır eşyaların yerlerini çekerek veya iterek değiştirmeyiniz. Çivili ve sivri topuklu ayakkabıyla laminat parke ürününe basılmamalıdır. Evde yapılacak tamiratlarda dökülen kum tanecikleri üzerine basıldığında; laminat parke ürünü çizilebilir veya delinebilir. Ağır ve sivri cisimlerin yüksekten düşmesi laminat parke ürününü delebilir.

Laminat parke montajının yapıldığı ortamın sıcaklığı 13 ile 25 derece arası olmalıdır. Aşırı sıcaklık, ısı laminat parke ürününde şişmelere veya laminat parke paneli aralarının açılmasına neden olabilir. En önemlisi laminat parke yüzer sistem dediğimiz sistem ile bütün kenarları duvar dibine 1,5 – 2 cm genleşme boşluğu bırakılarak montajı yapılır. Bırakılan boşluk soğuk ve sıcağa karşı genleşme payıdır. Bu pay kapı tamiri veya herhangi bir tamirat ile doldurulamaz.

Laminat parke ürünü sabitlenemez, sıkıştırılamaz, üzerinden zemine çivilenemez. Hangi sebeple olursa olsun silikonla yere yapıştırılamaz.

Laminat Parke Temizliğinin Yöntemleri Bu Şekildedir Bu Yöntemle Parkenizin Ömrünü Uzun Tutmuş Olursunuz…

Laminat Parke Nasıl Temizlenir