Tereyağlı Şekerli Kurabiye Tarifi

Tereyağlı Şekerli Kurabiye Tarifi

Tereyağlı Şekerli Kurabiye Tarifi

Tereyağlı Şekerli Kurabiye Tarifi

MALZEMELER

 • 2 1/2 çubuk(10 ons) tuzsuz tereyağı
 • 2 su bardağıçok amaçlı un
 • 1 çay kaşığıkabartma tozu
 • 1/4 çay kaşığıince tuz
 • 1 su bardağıtoz şeker
 • 1/4 su bardağıpaketlenmiş açık kahverengi şeker
 • 1 büyük yumurta
 • 1 büyük yumurta sarısı
 • 2 çay kaşığıvanilya özü

TALİMATLAR

 1. Orta ateşte tereyağını açık renkli, yüksek taraflı büyük bir tavada eritin. Tereyağın eşit şekilde pişirildiğinden emin olmak için tavayı ara sıra döndürün.
 2. Tereyağı eridiğinde köpürmeye başlayacaktır. Renk, lemon-sarıdan altın-bronzlaşmadan kızarmış ekmek kahverengisine dönüşecektir. Bu ceviz aromasını kokladıktan sonra, tavayı hemen ocaktan alın ve kahverengileşmiş bitler de dahil olmak üzere kahverengileşmiş tereyağını ısıya dayanıklı bir kaba kazıyın. Katılaşana kadar yaklaşık 30 dakika buzdolabında bekletin.
 3. Fırını üçe bölmek ve 350 ° F’ye ısıtmak için 2 raf düzenleyin. Parşömen kağıdı ile Satır 2 fırın tepsileri; kenara koymak.
 4. Unu, kabartma tozunu ve tuzu orta bir kapta çırpın. Esmer tereyağı, toz şeker ve kahverengi şekeri, raket bağlantı parçasıyla donatılmış bir stand mikserine yerleştirin. (Alternatif olarak, elektrikli el mikseri ve büyük bir kap kullanın.) Kabarık ve birleşik olana kadar orta hızda 1 ila 2 dakika çırpın. Yumurtayı, yumurta sarısını ve vanilyayı çırpın. Un karışımında birleştirilene kadar düşük hızda çırpın.
 5. Kâseden çorba kaşığı boyutlu hamur parçalarını toplayın ve bir top oluşturmak için avuç içleriniz arasında yuvarlayın. Fırın tepsilerine yaklaşık 1 inç arayla yerleştirin.
 6. 8 dakika pişirin. Fırın kağıtlarını önden arkaya ve raflar arasında döndürün ve kurabiye yerleştirilinceye ve kenarlar 4 ila 7 dakika daha hafif kahverengileşene kadar pişirin. Çerezleri fırın tepsisinde 5 dakika soğumaya bırakın, sonra tamamen soğuması için bir tel rafa aktarmak için düz bir spatula kullanın.

TARİF NOTLARI

İlerleyin: Kahverengi tereyağı 1 gün önceden yapılabilir. Kurabiye hamuru buzdolabında hava geçirmez bir kapta 1 haftaya kadar saklanabilir veya 3 aya kadar dondurulabilir.

Depolama: Pişmiş kurabiyeleri hava geçirmez bir kapta oda sıcaklığında 3 güne kadar saklayın.

Tereyağlı Şekerli Kurabiye Tarifi
Tereyağlı Şekerli Kurabiye Tarifi