Tinder Silme

andronova-tinder-silme-hesap-kurtarma

andronova-tinder-silme-hesap-kurtarma

Tinder Silme

Eşleşme yapılarak milyonlarca kullanıcıyı bir araya getiren Tinder gizlilik konusunda güven vermemesinden dolayı birçok müşterisini kaybetmektedir. İşlemlerin 3. kişiler tarafından takip edildiği ve birçok kişinin resimlerinin depolandığı haberleri ortaya çıkınca herkes Tinder silme nasıl yapılır merak etmekte. İlk olarak bilinmesi gereken şu ki; uygulamayı silmek var olan Premium abonelikleri kaldırmaz. Bunun için App Store veya Play Store ile iletişime geçilmesi gerekir.

Tinder Hesap Silme

Uygulama, hesabı geçici kapatma veya kalıcı olarak silme seçeneklerine sahiptir. Tinder silme işlemi gerçekleştiğinde tüm eşleşmeler, mesajlar ve hesap bilgileri silinir. Ancak bu durum kişisel bilgilerin de hemen silineceği anlamına gelmez.

Gizlilik politikalarında belirtilen kurallara göre kullanıcının verileri 3 ay süre boyunca saklanmaya devam eder. Bu süre boyunca nelerin korunduğunu bilmek isteyenler için bir kopyasını talep etme imkanı verilmiştir. İstek durumunda korunan tüm bilgilerin raporu belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir.

Tinder Nasıl Silinir?

Telefondan uygulamayı kaldırmak Tinder silme için yeterli değildir. Profil hesabı üzerinden bu işlem gerçekleştirilmelidir.

Bunun için yapılması gerekenler:

– Tinder uygulaması açılır.
– Ekranın sol üst köşesinden “Profil” bölümüne tıklanır.
– Oradan “Ayarlar” seçeneğine gidilir.
– “Ayarlar” kısmında yer alan “Hesabı Sil”e tıklanır.
– Burada kişiye “Hesabı Duraklat” ve “Hesabı Sil” seçenekleri sunulur.
– Tekrar “Hesabı Sil” denilir.

Tinder hesap kurtarma

Ardından hesabın neden silineceğine dair açıklama yapılması istenir. Buraya ne yazılıp yazılmayacağı kişiye bağlıdır. Tüm işlemler onaylandıktan sonra Tinder silme kalıcı olarak gerçekleştirilir.